Hlavní navigace

Názor ke článku Cameron Moll: Mobile Web Design - recenze od Martin Hassman - Překvapuje mně, kolik se tu objevilo nespokojenců. Já...

 • 2. 3. 2008 22:53

  Martin Hassman (neregistrovaný)

  Překvapuje mně, kolik se tu objevilo nespokojenců. Já jsem si schválně nějaký čas porovnával, pokud už dostanu na výběr, zda dám po několika týdnech používání přednost klasické nebo mobilní variantě. Překvapivě jasně jsem končil u těch mobilních. Typicky třeba vyhledávání na Googlu nebo Gmail.

  Jsou případy, kdy je mobilní verze udělaná špatně, například nedávné mobilní Centrum.cz na http://m.centrum.cz/ ze kterého se úplně ztratil vyhledávač (jakoby nechtěli, abych přes ně z mobilu něco vyhledával) a na původní www.centrum.cz vás to nepustí. Ale krom takovýchto vyložených úletů, které jsou řešitelné, mi vždy vyšlo přizpůsobení pro mobily jako smysluplné.

  Proto by mne zajímalo: vy všichni, nespokojenci, můžete se rozepsat, co vás přesně na mobilních verzích trápí? Mám na tohle téma připravený jeden příspěvek, ale tam si chci postěžovat spíš na detaily.

  Když si vezmu ten zmiňovaný Idos. Mobilní Idos jsem použil jen několikrát, ale našel snadno, co jsem hledal a neměl jsem důvod měnit.

  Moc by mě zajímalo, co vám tedy přesně vadí. (A autory těch aplikací zřejmě taky.)

  [3] Ač si Opera Mini poradí s ledasčím, jen při dvoudenním zkoumání mě překvapilo, kolik problémů se v ní objevuje, viz http://met.blog.root.cz/0712/opera-mini-a-tipy-pro-webdesignery Když bych si sepisoval weby, se kterými jsem měl problém (vážný problém - třeba nemožnost dostat se přes rozbalovací menu tam kam chci apod.), už bych měl dlouhý seznam.

 • Diskuse byla uzavřena.