Hlavní navigace

Názor ke článku Používání otevřených standardů je potřeba uzákonit od LO - [42] Jak chcete objektivně měřit kvalitu formátu? Celkem...

 • 8. 10. 2007 15:27

  LO (neregistrovaný)

  [42] Jak chcete objektivně měřit kvalitu formátu? Celkem by mě to zajímalo.

  S těmi autory jsme si nerozuměli. Kodér ribbon interface v MS Office bude stejný odborník na office formáty, jako vy na hemodynamiku. To nijak nesnižuje hodnotu jeho či vaší práce, je to prostý fakt. Nicméně přadpokládám, že ve vašem projektu figuroval někdo, kdo měl lékařské vzdělání v oblasti hematologie a kardiovaskulárního systému, stejně tak někdo se znalostmi automatizace, senzorů, programovacího jazyka atd. Kdyby se sestavovala obecná kritéria pro zařízení na měření hemodynamiky, měl by váš tým (teoreticky) správné lidi. A v ve světě Office v současné době existuje zřejmě jediný tým, který má zkušenosti i výledky: lidé z projektu MS Office.

  Shodneme se, že jakýkoliv přechod na cokoliv se musí zaplatit. Z čeho vycházíte, když tvrdíte, že se přechod zaplatí? Jedná se o přání, hluboké vnitřní přesvědčení, názor podložený ekonomickými argumenty, nebo o nějakou hlubší ekonomickou analýzu? Pokud se jedná o první dvě kategorie, tak je to věc silně subjektivní a zcela neprůkazná. Třetí kategorie už stojí za zmínku, a čtvrtá by se opravdu počítala.

  Shodneme se také na tom, že SW ve státní správě by měl být dobrý pro státní správu, a stejně tak formáty.

  Samozřejmě se počítá funkcionalita. Pokud například máte super formát dokumentů, ale nemáte jediný program, který by s ním pracoval, tak to prostě není o formátu. Úkolem státní správy není mít otevřené formáty, ale mít takové IT, které podporuje a zefektivňuje státní správu. Otevřené formáty mohou být, pokud tomu pomůžou, a pokud se zaplatí. Což nás vrací o dva odstavce výše.

  Max se celkem obratně zeptal, jak, když ne přijetím zákona, se mají realizovat sny o snížení podílu Microsoftu na trhu. Viz [39]