Hlavní navigace

Názor ke článku Používání otevřených standardů je potřeba uzákonit od Miloslav Ponkrác - [15] Myslím, že jste nic nepochopil. Mluví se zde...

 • 3. 10. 2007 17:28

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  [15] Myslím, že jste nic nepochopil.

  Mluví se zde o tom, že státní správa by se měla držet technologií s úplnou a otevřenou specifikací a na to by měl být zákon.

  Vy zde vytahujete naprosté nesmysly - konkrétní příklady nějakých standardů. Klidně to mohou být standardy naprosto jiné, lepší. Nemusí se vůbec jednat o ISO 8859-2 ani o KOI-8-ČS, ale dnes se výhradně používá Unicode, abych Vás upozornil, neboť jste trochu zaspal vývoj.

  Stejně tak nejde o ODF, ani o OpenOffice - klidně o cokoli jiného.

  Podstatou je, že doc, xls, apod.. je formát, do kterého nikdo nevidí, a který nemá veřejně popsaný standard. Majitelé jiného operačního systému, než Windows mají problémy tento standard používat a kromě toho je to závislé na vrtoších Microsoftu. OOXML trpí nedotažeností a byl již naším státem zkoumán.

  Klidně ať je ten domyšlený a otevřený formát od Microsoftu, to je každému naprosto jedno. Ale musí být OTEVŘENÝ a s OTEVŘENOU SPECIFIKACÍ BEZ PATENTU A OMEZENÍ. Klidně ať státní správa tento otevřený formát zpracovává třeba na MS Office s příslušným pluginem, nebude-li něco jiného, levnějšího v přijatelné kvalitě. To je mi celkem buřt.