Hlavní navigace

Názor ke článku Pojďme se bavit monopolem Microsoftu od jencek - [21] A to je právě to nepochopení. Pokud...

  • 26. 10. 2007 18:59

    jencek (neregistrovaný)

    [21] A to je právě to nepochopení. Pokud chci nainstalovat něco na Windows, pak si z webu stáhnu nějaký bundle instalátor a ten vyřeší závislosti. Uvedu příklad z mého okolí. Kamarád co nemá připojení na internet (protože se mu nedaří se v Linuxu připojit přes mobil) byl u mě, že by potřeboval nějaký přehrávač pro WMV videa. O nějakém "add-on" DVD jsem nikdy neslyšel, a to Linux používám už 5 let (protože jsem ho nikdy nepotřeboval). Já používám mplayer + kodeky někdy vlc, tak jsem se pokusil mu je předat na CD. Nakopíroval jsem tam i balíky na kterých to závisí, ale bohužel to stejně nenainstaloval, protože mu nějaký balík chyběl. Tak a toto vidím jako slabinu Linuxu.

    Není možné posuzovat Linux jako primárně instalovaný systém, to v současné době není pravda. Je jasné, že nainstalovat Windows na PC s Linuxem, tak aby se Linux zachoval neumí hned tak nějaký BFU. Nicméně v takovéto situaci ještě dlouho nebudeme.

    "Můžeme se vsadit, že pokud dáte čisté PC naprostému BFU, mnohem dříve zprovozní něco jako Ubuntu než Windows, na to vemte jed." Toto tvrzení by chtělo potvrdit nějakým experimentem, mě se to takto jistě nejeví.