Hlavní navigace

Názor ke článku Závislost na Linuxu? od Robert Rosenberg - Bezplatně prostě automaticky neimplikuje, že je věc zadarmo....

 • 13. 5. 2007 21:42

  Robert Rosenberg (neregistrovaný)

  Bezplatně prostě automaticky neimplikuje, že je věc zadarmo. Myslím, že pan Keblichar to řekl dostatečně laicky. Nevidím žádný důvod natolik obecné teze opakovat.

  Jinak toto je z webu Ubuntu:
  Firma Canonical Ltd., která sponzoruje distribuci Ubuntu, také nabízí placenou podporu tohoto produktu, vhodnou zvláště pro firemní zákazníky. Mimoto povzbuzuje i další firmy, aby nabízely služby v oblastech, kde zatím poskytovány nejsou. Placená podpora je k dispozici pro verzi na stolní počítač i server. Pro ceníky a další informace navštivte prosím oficiální stránky placené podpory.

  Takže neříkejte hrušky když platí i jablka. Pokud si myslíte, že soukromá společnost nemá zájem na tvorbě zisku, pak jste velice naivní. Společnosti Canonical jde samozřejmně velice o firemní zákazníky. Bez penetrace mezi obyčejnými uživateli, by to šlo o mnoho hůře. Slovo "sponzoruje" z předešlého textu je velice úsměvné. Firemní zákazníky zcela jistě nikdo nesponzoruje. Je to asi tak jako zaznění hlášky "xxx sponzor počasí" v TV. Myslíte si, že jde primárně o sponzorování nebo o reklamu?