Hlavní navigace

Názor ke článku Zamyšlení nad podivnými praktikami M$ od Yeti - Kolego, po přečtení vašeho povzdechu a několika rozhořčených...

 • 7. 3. 2007 15:34

  Yeti (neregistrovaný)

  Kolego, po přečtení vašeho povzdechu a několika rozhořčených příspevků mi to nedá, abych sem také něco nenapsal.
  1) Ať chcete nebo ne, Windows jsou nejrozšířenější OS na světě.
  2) Ať chcete nebo ne, naprostá většina uživatelů preferuje Windows
  3) Velcí výrobci HW (a tedy i notebooků) zaručují pro své výrobky servis a support. Proto se snaží držet standardně konfigurovaný HW + podporovaný OS.
  4) Nikdo z velkých výrobců už několik let nedává instalační média. Vždy je HDD rozdělen na více particií - jedna je recovery a obsahuje instalační zdroje (tedy drivery, OS a bundlované aplikace), druhá je backup (protože všichni slušní výrobci vybavují své notebooky a PC softwarem pro zálohování) a třetí je určena pro uživatele. Pokud uživatel chce, může si instalační média (tvz. recovery set) vyrobit.
  Vy jako uživatel si nekupujete OS. Vy si kupujete FUNKČNÍ notebook a jako výhodu při nákupu máte v ceně předinstalovaný OS Windows (shodneme se, že je nejpoužívanější, tudíž je pravděopodobné, že bude vyhovovat drtivé většině zákazníků). Nikdo nikoho NENUTÍ odsouhlasit při prvním zapnutí EULU a Windows používat. To je jako byste si koupil auto, byl jste "zdatný" mechanik/konstruk­tér a chtěl si tam dát jiný motor. Také byste chtěl auto bez motoru, případně byste si ho doma vymontoval a chtěl vrátit část peněz, ale přesto byste na něj chtěl mít záruku? Asi ne.