Hlavní navigace

Názor ke článku Zamyšlení nad podivnými praktikami M$ od amadiro - Když jsem přečetl tento příspěvek, tak jsem se...

 • 25. 2. 2007 12:42

  amadiro (neregistrovaný)

  Když jsem přečetl tento příspěvek, tak jsem se rozpálil do běla při vzpomínkách na to, co jsem s takto zmršeným notebookem před pár lety sám prožil. Pro přesnost podotýkám, že se jednalo o služební počítač, Compaq (blahé paměti...) koupený přes Autocont. K dosud uvedenému dodávám pár dalších perliček.

  Aby i to záchrané CD vůbec fungovalo, výrobce rozdělil disk na 2 oddíly, přičemž Dčko (tehdy brachu cca 2,5 GB) bylo vyhrazené pouze na jakési záchrané soubory, bez nichž by ta obnova údajně vůbec nefungovala. To v podstatě vylučovalo jakékoli jiné rozdělení disku, nehledě na to, že disk s inzerovanou kapacitou 15 GB měl de facto využitelnou kapacitu pouze 12,5 GB (čert to vem). Daleko horší ovšem bylo, že při nabootování ze záchrané diskety ten hlavní disk (C:), na kterém byl mj. pochopitelně nainstalován systém, úplně zmizel a jako C: do zobrazovalo pouze oddíl s tím zálohovacím nesmyslem. Jednoho krásného dne jsem zhroutil (uznávám, byla to hlavně moje blbost) tak, že nešel vůbec spustit. Ze zobrazené chybové hlášky a z údajů, co jsem našel na internetu jsem pochopil, že k řešení problému stačilo pouze ve složce C:\Windows smazat pár .dat souborů (těch, co tvoří registry) a nahradit je jejich zálohami. Bohužel tahle vcelku banální operace byla naprosto neuskutečnitelná, s tím zku*veným záchraným CDčkem to šlo buď naformátovat, nebo nechat být. Mimo spousty jiných věcí jsem tenkrát mimochodem přišel o několik set stránek překladů (Jsem blb, měl jsem si je zálohovat, ale přece...).
  Závěr: počítač bez origoš operačního systému NEVER MORE!!!!
  P.S. Dík pisatelům o pár příspěvků výš za odkaz na firmy, které se chovají slušněji. Budu teď kupovat počítač, tak aspoň vím, kam se obrátit