Hlavní navigace

Názor ke článku Ubuntu 13.04 Raring Ringtail od mattyy1hp - Tak jsem ho taky vyzkoušel. První věc -...

 • 2. 4. 2013 16:37

  mattyy1hp (neregistrovaný) 93.99.49.---

  Tak jsem ho taky vyzkoušel. První věc - stabilní to rozhodně není - nešlo to ani nainstalovat s výběrem angličtiny a po chvilce používání už padal compiz. Unity samotné mě ohromilo - je to použitelné, hezké a má to užitečné funkce. Náročnost na RAM se (mám pocit) trochu snížila, takže po startu nemám 800MB ale jen 500MB použito - to už je lepší, než 1GB někdy v 11.10. Je zase trochu rychlejší a plynulejší. Vydání 12.10 jsem nikdy nepoužíval, později se dostaneme k tomu, proč.
  Celkově se mi to líbí. Nechápu ale ten všeobecný odpor. Všude se neustále nadává na Ubuntu - a aby nebylo málo, tak i na jeho uživatele. Také znám jednu distribuci, kterou přímo nesnáším, protože i když jsem se snažil, dělala si co chtěla a prostě nefungovala a nebo fungovala stupidně - ale nemám potřebu to psát pod každý článek - když se mě na ni někdo ptá, řeknu mu, ať ji vyzkouší, ale že není pro každého.
  Od Ubuntu jsem už dávno odešel k Mintu a Debianu. Ne, že bych nebyl spokojený, ale lidi mi ho zhnusili úplně maximálně - Blbbuntu je špatný, Blbbuntu sleduje lidi, Blbbuntu je pomalý, nestabilní, nelinuxový, pro blby ... Ubuntisti jsou laměři a n00bové hledající Widle zadarmo ... - tohle čtu nestále a ten tlak když jsou všichni jeho uživatelé házeni do jednoho pytle s Windowsáky už byl pro mě nesnesitelný. Poslední dobou platí heslo "Kdo něco nepoužívá, ten s tím neumí" a "kdo má Ubuntu, ten neumí s ničím jiným". Takže ačkoli bych si Ubuntu rád dal na notebook, neudělám to, protože bych se musel stydět to někde zmínit. Byl bych označen za linuxového troubu a slýchal bych, že Ubuntu je tak strašně de*ilní.
  Až tak daleko to zašlo, v komunitě prosazující svobodný software a svobodné volby.