Hlavní navigace

Názor ke článku Ubuntu 13.04 Raring Ringtail od Pipin Kököllösvár - #34: Máš zkušenosti s jinými linuxovými distribucemi, nebo...

 • 31. 3. 2013 21:44

  Pipin Kököllösvár (neregistrovaný) 37.221.241.---

  #34: Máš zkušenosti s jinými linuxovými distribucemi, nebo jen s Bububuntu?
  Po 7 letech mám zkušenosti jak s *buntu, tak třeba i s Debianem (vynikající distro nejen na serverování; synonymum pro stabilitu), s openSUSE, Fedorou, Mandrivou, Gentoo, Puppy a dalšími distry, v práci s RHEL. Proto mohu srovnávat, proto mohu tvrdit, že Ubuntu je víceméně stabilní pouze ve verzi s dlouhodobou podporou (LTS), že "normální" vydání lze beze strachu používat až 2-3 měsíce od jeho vydání. Není dobré lákat začátečníky na sice líbivou, leč zabugovanou omalovánku, neboť je možné, že když narazí na nehezký bug, který mu brání v používání, nainstaluje si místo *buntu zase nějaká XPčka, sedmičky, při nejhorším osmičky s motivem dotykové koupelny. Nevyzkouší jiné distro, protože si myslí, že bude stejné jako Ubuntu, ne-li snad horší, protože je přece Ubuntu nejlepší, no ne?
  Server na tom běží jen proto, že potřebné komponenty dosud naštěstí nebyly příliš dotčeny ubuntizací, ale co není teď, může být později.
  Proto, když už Ubuntu, tak jenom na hraní, jako produkční systém bych ho nechtěl, neboť není pro mně dostatečně spolehlivé a funkční.