Hlavní navigace

Názor ke článku Spokojenost s Ubuntu od nula - [9] Já třeba používám "výhradně" Linux (plus jiné...

 • 11. 7. 2007 17:10

  nula (neregistrovaný)

  [9] Já třeba používám "výhradně" Linux (plus jiné *nixy) už asi 8 let doma i v práci (učím na VŠ sice technického směru, ale nijak nesouvisející s IT) a nějak mi ty Windows nechybějí. A rozhodně ho nepoužívám pro skriptování v bashi (ale přiznávám, pravidelně používám Vim ;-) ).

  [10] Nevím, zda je Nokia 770 špatný nápad (má X11 a Gtk+), používám denně a jsem velmi spokojen (výhrady mám spíš k technickému provedení a parametrům hardware). Taky nechápu, jak s X11 souvisí vi.
  Pokud jde o používání, tak e-mail je bez problémů, WWW v rámci možností Opery (desktopové! - v tom není nějaká ořezaná mobilní verze, ale prakticky neomezená stolní verze) taktéž, úroveň slovníků nedovedu dostatečně fungovaně posoudit. Hudba problém není (spíš naopak), video v rámci možností hardware (desktopový konvertor je samozřejmě k mání), specializovanou aplikaci není problém napsat (Gtk+ a C nebo Python).
  Pokud jde o ty navigace, můžete, prosím, konkrétně uvést, co je podle vás na Navicore Personal špatně použitelného?

  [14] Jaký je problém s instalací MPlayeru - v Ubuntu jsem zaškrt, že chci všechny repozitáře a normálně ho nainstaloval jako všechno. Jen se to zeptalo, jestli jsem si jist, že chci mít i divné aplikace, ale to je všechno.