Hlavní navigace

Názor ke článku Pár věcí, co mi jako uživateli vadí na (veřejných) Windows od Honza - Kritizovat nějaký systém tím způsobem, že napíšu článek,...

 • 20. 1. 2008 13:33

  Honza (neregistrovaný)

  Kritizovat nějaký systém tím způsobem, že napíšu článek, jak někde v kavárně správce něco nenainstaloval (nebo nenstavil vzhled, který se vám líbí), vyvolává jen úsměv a klepání na čelo.

  Já si vzpomínám, jak jsme na škole neměli můj oblíbený mutt, ale pine. Mám tím pádem psát články, jak je linux naho***, že "v něm" není moje oblíbená aplikace?

  [5] Pane, já jsem fanda opensource i unixových systémů. Ale tyto články skutečně o ničem a úplně absurdní (a to se na mě nezlobte) jim jen škodí.

  ad [7]:
  3000 vám připadá málo? Chtěl byste v tom i photoshop, cad, office, visual studio atd? Prostě některé aplikace a systémy jsou komerční - smiřte se s tím. Lidé si musí nějak vydělávat na živobytí - až si začnete vydělávat vy, tak to sám poznáte. 3000 je mezi námi úplně směšná částka. Jen pro představu - IS, který jsme vyvíjeli v mém předchozím zaměstnání stojí v základní verzi 4 milióny. A úprava, která se dělá třeba jen měsíc může stát klidně další milión. Což je samozřejmě dáno tím, že je to systém pro velmi omezený okruh společností - což zase pro Windows neplatí a proto může stát úplně jiné peníze. IS, který vyvíjíme teď pro státní správu je ještě úplně někde cenově jinde. A jen díky této komerční aplikaci můžu nějak existovat a dovolit si potom po večerech vyvíjet i své (tentokrát již) opensource věci.