Hlavní navigace

Názor ke článku Pár věcí, co mi jako uživateli vadí na (veřejných) Windows od Jenda - Článek opravdu neměl být kritika Win jako takových....

 • 20. 1. 2008 12:06

  Jenda (neregistrovaný)

  Článek opravdu neměl být kritika Win jako takových. Jen mi prostě přijde divné, že v systému za 3000 a kancelářském balíku za další 3000 (i víc) nejsou základní aplikace na úpravu obrázků (nemusí to být funkcionalitou jako GIMP, Pixel nebo Photoshop, stačí něco víc než malování - to se od dob Win 95, nebo snad i 3.1, nezměnilo) a virtuální plochy - ty jsou v jiných systémech snad 15 let.
  V Ubuntu/SUSE/Man­drivě/Fedoře/co­koliv to je zadarmo a hned po instalaci - uživatel párkrát bouchne do enteru (instalace distra), přihlásí se a může pracovat.
  Když se do Windows nainstalují výše zmíněné aplikace + Cygwin + PSPad (nebo Win port VIMu), tak je to použitelný desktop.

  [1] Honza
  V posledním odstavci vyjadřuji svůj pocit z dekorace ve stylu Win 95, že se mi celkem líbí, a že se mi nelíbí jisté téma Windows XP. A vadí vám to "zastaralé"? Zastaralé != špatné.

  [4] M.
  >proč by měli dělat dodavatele konkurenčních řešení ve svém vlastním operačním systému

  Nemyslím, že by ve Windows měl být po instalaci GIMP nebo Firefox (tak jsem to pochopil). Ale když mají tolik času na Aero a jiné věci, tak by mohli vylepšit malování.

  [6] premek
  S Evropskou komisí nesouhlasím, pokuta se mi nelíbí. Bojím se, že pokud by se nějaká distribuce rozšířila, EK začne taky prskat. Asi potom bude muset distributor udělat Ubuntu N, Mandrivu N, SUSE N. A pak mu ještě EK vynadá, že tam je bash, a že lidi, co chtějí používat dash nebo zsh jsou diskriminováni.