Hlavní navigace

Názor ke článku Nelegální SW: pro výrobce ne vždy špatná zpráva od * - [1] agent +1 Jedná se pouze o názor...

 • 3. 12. 2007 19:52

  * (neregistrovaný)

  [1] agent +1 Jedná se pouze o názor autora článku. U FF bych i souhlasil, ale OpenOffice má ještě sakra co dohánět.
  Linux nad Microsoftem nikdy nezvítězí.
  Nyní přestávám mazat med kolem huby různých skalních příznivců otevřeného softwaru. Na světě neznám moc otevřeného softwaru, který by přinášel inovace, a ani náhodou to nechci tvrdit o Linuxu, který je opět pouze kopií několika komerčních softwarů.
  Úspěch Microsoftu není založen na tom, že tato společnost je jediná na trhu (a také není), ale na tom že včasně reaguje na požadavky klientů a snižuje cenu softwaru tak, aby mu nemohla vyrůst konkurence. Vemte si, že cena softwaru od Microsoftu se nezvedá, naopak klesá, a to i přesto, že tento software je neustále kvalitnější, snadněji se ovládá a má více funkcí. Důvod, proč má Microsoft dominantní postavení jsou jeho inovace a schopnost reagovat na změny, nikoliv monopol jak si někteří myslí.
  Otevřený software leží všem komerčním firmám v žaludku. On je přímo neohrožuje, ale jenom nabízí alternativní řešení, které i když nikdo nepoužije snižuje cenu softwarových produktů na trhu. Otevírá softwarový průmysl dalším a dalším lidem a vylepšuje v něm tržní prostředí. Open Office 2x, který nesahá komerčním MS Office 2003, 2007 ani po kotníky.