Hlavní navigace

Názor ke článku Mikroformáty a Web 3.0 od freshmouse - > Docela mě zaráží nevole lidí, k novým...

 • 10. 1. 2008 17:56

  freshmouse (neregistrovaný)

  > Docela mě zaráží nevole lidí, k novým věcem. Mikroformáty jsou stále ve vývoji, ale už se nacházejí lidé, kteří je shazují a odsuzují. Nedokážu pochopit, co je k tomu vede. Ať už je to nevole k všemu novému nebo čistě jen averze k evoluci Webu jako takového.

  Nebudu tu znova dlouze opisovat, co proti mikrovlnkám mám, psal jsem to do diskuze k tomu odkazovanému článku, je to celkem dost řádků, a tak jen stručně: 1. používání atributů class k určení obsahu, 2. ztráta sémantiky, 3. špatné možnosti zobrazení.

  Navrhl jsem i (podle mě) zajímavé řešení, které by problémy výše nemělo (a které by vyřešilo i ty tvé kalendáře). Rozhodně nelze mluvit o tom, že bych byl proti pokroku. Čtěte opět v té diskuzi.

  > Zdálo se mi, že všichni raději Webem 2.0 opovrhují, než aby se zamýšlely nad jeho potencionálním využitím. Ale dosti bylo Webu 2.0.

  Webem 2.54.18.0.578.9 nikdo neopovrhuje, jako spíš tím šílenstvím kolem něj. Do webu 2.0 to byl prostě jen web a nikdo nešílel po tom, jaké jsou užity technologie a komu je web určen. Pak někdo přidal hodně barev a blikání, napsal slovo komunita, dal tomu všem nálepku -- a bylo to!

  Vezmu párek v rohlíku, dám mu číslo 28.0 a všichni si sednou z toho zbrusu nového vynálezu na zadek a budou se těšit na další verze...

  > Určitě se dočkáme několika ať už on-line nebo pevných aplikací, které budou prohledávat internet za účelem vyhledání určitých věcí. Ať už to bude nějaký univerzální E-shop prohledávající univerzálně všechny e-shopy (informace, ceníky) na internetu nebo třeba kulturní průvodce.

  Obávám se, že aplikace, které "budou prohledávat internet za účelem vyhledání určitých věcí" již je pozdě vynalézati...

  Nehledě na to, neřeší to vůbec nic, jelikož to opět budou jen stroje, co budou bloudit sítí a hledat data dle ne-skutečně-inteligentních pravidel. Já bych si mohl udělat stránku, kam bych dal monitor 50" za tři koruny dvacet a celý slavný stroj ti bude na prd.

  Univerzální internetové nástroje jsou kapitola sama pro sebe... Jak bys to prosímtě realizoval? To už je logičtější nějaké standardní API (což některé obchody mají) než mikroformáty (což ovšem stále trpí problémy v odstavci výše, jen je to pohodlnější pro tvůrce těch univerzálních nástrojů...).