Hlavní navigace

Názor ke článku Tip na pracovní notebook s Linuxem od MXK - Acer .... jak to slyším, tak se mi...

  • 17. 11. 2014 16:28

    MXK (neregistrovaný)

    Acer .... jak to slyším, tak se mi ježí chlupy už předem. Všechny notebooky až na jeden se vrátily ještě v záruční době. A ten jeden byl z jedné školy, chcípnul asi dva měsíce před zárukou, v době konce školního roku a amturit nikdo neměl čas to řešit, pak prázdniny .. no nakonec jsme se domluvili.

    Ale zpátky trochu objektivně - od pracovního notebooku si představuju, že bude mít plnohodnou klávesnici, baterky budou mít výdrž alespoň tak, abych během cesty dokázal pracovat a odprezentovat to, co je zapotřebí, dostatek portů na rozumných místech a port pro dokovací stanici, abych mohl v pohodlí likvidovat normální klávesnici a myš a mít připojené dvě obrazovky (přeci jen mám pořád raději monitor 4:3, než 16:9).

    Takže u mne to nakonec vyhrál HP ProBook 655 - ani malý, ani velký, s Fedorou bez potíží zprovozněno všechno včetně WiFi, webkamerky a touchpadu, v dualboot jako druhý mám Win 8.1 - no občas se to hodí, tak jednou za uherský rok. Provoz na baterky okolo 4 hodin. Výkon v pohodě postačující na vývoj HTML+PHP+MySQL, běžná webová grafika, příprava letáků do 2 stránek A3 oboustranně. Hry - no stíhám akorát tak Freecell a Klickety :-D.