Hlavní navigace

Názor ke článku Tip na pracovní notebook s Linuxem od jank - Aceru jsem se vždy vyhýbal, dlouhé roky jsem...

 • 29. 10. 2014 11:54

  jank (neregistrovaný)

  Aceru jsem se vždy vyhýbal, dlouhé roky jsem měl k plné spokojenosti HP Compac nx6310, Linux tam běžel pěkně, s doinstalací broadcom driveru pro wifi nebyl problém.
  Poslední roky mám kolem sebe řadu spokojených majitelů Aceru. Hledal jsem 17" FullHD matnou obrazovku, Core i7 kvůli stříhání videa, slušný zvku na hudbu bez bedýnek, váha ani výdrž na beaterie mě moc netrápila, na výuku a do terénu vůbec používám už tři a půl roku ASUS Transformer Pad s váhou 1 kg s klávesnicí a výdrží cca 15 hodin. Není to ultrabook, ale konstrukce (byť je to plasťák) se zdá být dostačující - nic nevrže, odpor při vyklápění displeje je ok.
  Výměna SSD za HDD by určitě bodla, větrák se zřejmě celkem dobře reguluje sám, na manuální ovládání jsem nenarazil, plynulost ovládání jasu mi připadá dobrá. Během psaní textu mi hraje klient Spotify, ovládání multimedií přes Fn funguje, uspávání do paměti též...
  Problémy se servisem jsem řeešil před pár lety s HP, před rokem s ASUSem (reklamoval jsem nefunkční HDMI konektor, oni se neobtěžovali do něj zapojit kabel, pouze projeli stroj diagnostikou a vrátili s tím, že je vše ok, teprve na urgenci to opravili výměnou konektoru).
  Nechci dělat reklamu za každou cenu, faktu notebooky Acer neprodávám :-) Možná kdyby někdo měl dobré zkušenosti s notebookem od jiného výrobce v této kategorii (žádný krasavec, ale pro práci dobrý) a za podobnou cenu, bylo by fajn se podělit.