Hlavní navigace

Názor ke článku Tablet pro předškoláka? Ano, ale... od jank - Vývoj diskuse k textu je pro mě překvapující...

 • 22. 12. 2013 11:06

  jank (neregistrovaný) 78.102.131.---

  Vývoj diskuse k textu je pro mě překvapující - téma vhodnosti tabletu pro malé děti jsem odbyl v jednom odstavci, ale zřejmě je to zajímavější než výběr konkrétních aplikací (nebo je to zajímavější pro diskusi).

  Moc se mi líbí, s jakou zodpovědností se tu k výchově (trávení volného času) dětí přistupuje. Osobně nejsem zastáncem radikálních přístupů - nejvíce svou fantazii děti rozvíjejí s dřevěnými hračkami, televizi by neměli vidět do 12 let... Nebo naopak - dítě samo nejlépe ví, co potřebuje ke svému zdravému rozvoji a rodiče by je měli jen podporovat...
  Zlatá střední cesta je asi nejblíže "zdravému selskému rozumu".
  Žádná hračka nenahradí společnou hru rodičů s dětmi.
  Hra není jen pro zábavu, slouží k nácviku aktivit důležitých pro život.
  Děti si odjakživa hráli s věcmi, které pro ně byly dostupné.
  Rodič zodpovídá za dobré podmínky pro zdravý vývoj dítěte - mimo jiné i dostatek podnětů pro rozvoj intelektu, lásky a dnes i pohybu pro fyzické zdraví.
  Podněty může přinášet mimo jiné i hraní si s tabletem s využitím dobře zvolených aplikací. Tablet nenahradí společnou hru dítěte s rodiči, nenahradí lásku ani fyzické aktivity. Tablet není rozhodně věcí nezbytnou, ale je fajn.

  Letos se s tablety pro děti roztrhl pytel, viz. např. recenze Prestigia na MobilManii. Je to opět příklad levného tabletu s nízkým výkonem, horším displejem, předinstalovanými aplikacemi (které jsou k mání na Google Play) a pryžovým obalem (který vypadá naopak výborně). Kvůli pomalému běhu a displeji bych ho rozhodně nekoupil. Výukové programy od PMQ, které výrobce k tabletu "přibalil", jsou dobrým tipem na vyzkoušení.