Odlehčené desktopové prostředí používat naštěstí můžu, ale rád bych si ho zvolil z jiných důvodů, například menšího výkonu stroje, pak je to pro mě praktické a v pořádku.
Je zajímavé, jak se diskuze začala točit kolem používaných distribucí, přitom jsem se snažil v textu (doplněného grafikou) ventilovat, že jde o jevy napříč řadou distribucí i desktopovými prostředími. Znovu říkám, že bych nechal launchery napokoji, kdybych neměl problém s instalací hardware a se spotřebou. Myslím, že mě ještě neomrzelo se v tom vrtat, ale záchvat beznaděje dostávám tehdy, když něco fungovalo a v nové verzi systému to už nefunguje nebo běhá hůř. Znovu upozorňuju, že i když je to nejvíce diskutované ve snižující se kvalitě Ubuntu, žádný ze tří problémů zmiňovaných v článku přímo s Ubuntu nesouvisí (grafické karty Intel, launchery kam se podíváš a nárůst spotřeby).
Co teď dělám je poctivé zkoušení distribucí, které jsem ještě nezkusil nebo na které jsem nějakou dobu zapomněl. Ten počítač prostě rozchodit potřebuju, na notebooku pracovat chci aniž bych se rozptyloval základním ovládáním desktopu... Díky za vaše názory a postřehy, třeba ještě nějaké přibudou, kritice svých postojů se nebráním, jinak bych sem nepsal:-)
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 138×
Přečteno 26 223×
Přečteno 26 130×
Přečteno 25 066×
Přečteno 23 890×