[34] Tak nějak. LGPL umožňuje začlenění do uzavřené komerční aplikace, GPL ne. Knihovny jsou obvykle pod LGPL, takže není problém je využít kdekoliv. Ale jsou i knihovny pod GPL, např. PyQt, tak tam je použití omezené na aplikace pod GPL. Neznamená to nutně, že by se použití omezovalo jen na "hobisty", i firma může vyvíjet otevřenou aplikaci pod GPL a vydělávat, ale musí si najít jiný zdroj příjmů než prodej licencí. Např. placenou podporu.
Právní problémy můžou nastat i u aplikace pro Windows, zákony platí samozřejmě i tam stejně a různé knihovny mají různé licence.
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 593×
Přečteno 27 261×
Přečteno 27 082×
Přečteno 25 920×
Přečteno 24 346×