Hlavní navigace

Názor ke článku Levný notebook s předinstalovaným Ubuntu od jank - Já si opravdu myslím, že u levných notebooků...

  • 9. 11. 2013 1:16

    jank (neregistrovaný)

    Já si opravdu myslím, že u levných notebooků to moc o značce není. Acer byl dříve známý jako firma, která nabízela za méně peněz větší výbavu, ovšem ne moc kvalitně ve srovnání s ostatními - vysoká poruchovost, různě to vrzalo atd. To už dnes není pravda, značka se prostě zavedla, zlepšili se, možná ostatní zhoršili. Instaloval jsem nedávno Ubuntu kamarádovi na Aceru do 10000 Kč, vše proběhlo out-of-box, počítač nevypadal vůbec špatně nebo ne hůř než jiné v této cenové hladině.

    Doma používám staré HP COMPAQ 6210, kromě wifi, kterou doinstaluju vše běží ok. U Lenova Z500 s Intel Core i3, který jsem na jaře koupil ženě, mě zaskočila technologie Optimus - dvě grafické karty, které by se měly přepínat podle potřeby na výkon (integrovaná Intel a NVIDIA). Funguje na to projekt Bumblebee, ale moc optimální to není. Jinak opět vše ok.

    Občas tu proběhne debata o tom, že se Linux na desktop nehodí. Většinou jde právě o argumenty s problémy při instalaci. To ale dobře zvládnutá oem předinstalace řeší.