Hlavní navigace

Názor ke článku Užitečné mobilní aplikace na dovolenou od Honza77 - Mapy.cz jsou fajn, rychlé, malé, jednoduché, ale hodně...

  • 11. 8. 2014 23:43

    Honza77 (neregistrovaný) 109.80.125.---

    Mapy.cz jsou fajn, rychlé, malé, jednoduché, ale hodně minimalistické. Locus rozhodně nenahrazují, je to jiná kategorie programů. Kdo si zvyknul používat nějakou z mnoha funkcí, které Locus poskytuje, tak těžko z Locusu přejde na Mapy.cz. Těch funkcí je spousta a řada z nich není ani na první pohled vidět (je to pro toho, kdo je ochotný tomu věnovat nějaký čas a vyžaduje od toho víc než kouknutí na mapku). Ale Mapy.cz jako alternativa pro jednoduché kouknutí na mapu rozhodně nejsou špatné. Turistické zajímavosti se také někdy hodí. A pro občasné nenáročné použití jsou Mapy.cz určitě vhodné. Co se týká mapových podkladů, tak mapy.cz nebo mapy Shocart.cz jsou dobré. Ale v detailnosti nějakých lesních cest apod. je lepší třeba topografická mapa CUZK (např. http://geoportal.gov.cz/web/guest/map). V zahraničí pak Mapy.cz nejsou (pochopitelně) moc použitelné. Tedy offline není nic, online něco je, ale nic moc.

    Jízdní řády existují i offline, což se může někdy hodit.

    Detektor kovů jsem také použil a pozitivně mě překvapil. Nějaký tip na takový, který akusticky signalizuje intenzitu magnetického pole (třeba změnou frekvence zvuku nebo intervalem mezi pípáním)? Ideálně bez reklam, požadavků na další práva apod.