Hlavní navigace

Názor ke článku Inkvizitor se představuje od Inkvizitor - Díky všem za podnětné příspěvky, souhlasné i nesouhlasné....

 • 24. 10. 2007 20:27

  Inkvizitor (neregistrovaný)

  Díky všem za podnětné příspěvky, souhlasné i nesouhlasné. Inkvizitor kritizuje, inkvizitor může být i kritizován. Doufám, že obě strany svoji kritiku udrží ve slušných mezích.

  [2] Souhlasím s [3]. Efektivita práce nezávisí jenom na množství "skutečné" práce, ale hlavně na tom, zda bude rozumně organizována. A nemá smysl mýt okna, když nám padá střecha na hlavu a nikdo to neřeší.

  [4] A kam jste došli se svým snažením? Jak teď vidím, je na té doméně nějaká firma, která vyvíjí účetnictví pro Windows a rozhodně není OpenSource. A podle mě za to ten rejpal nemůže.

  Já neříkám, že "celkem ničemu nerozumím". Já mám VŠ vzdělání v oboru a léta se živím jako programátor. Dobře si vzpomínám, jak nás v jednom z předchozích zaměstnání štvalo, když nám "rejpalové" kazili pocit dobře vykonané práce. Docházelo to tak daleko, že lidé, kteří tak tak udělali maturitu, opovrhovali inženýry se slušnými zkušenostmi a rozhledem jen proto, že nebyli programátoři. Jenže rejpalové, jak některým z nás nakonec došlo, měli často pravdu a měli výsledky, protože třeba nakonec šlo i to, co jsme si mysleli, že jít nemůže.

  Co se týče vašeho rejpala, nevím, jakým způsobem vám do toho "kecal", ale rozhodně si myslím, že by "rejpalové" OSS projektům mohli pomoci a to právě proto, že nemají k odvedené práci citovou vazbu a nemají tudíž zkreslený úsudek. Samozřejmě, že takový "rejpal" musí být soudný a mít základní komunikační schopnosti. Pokud jste konkrétní osobu z "týmu" vyloučili pro její neschopnost, je to v pořádku. Pokud byste mu ale chtěli "ručně vysvětlovat", že o kritiku nestojíte vůbec, bylo by to smutné.

  Tady ovšem jsme na mém blogu a já si vyhrazuju právo kritizovat, co se mi zamane. Pod podmínkou, že jde o projekt, který je veřejně k dispozici a nemá verzi 0.0.nic a velký blikající červený nápis "nepoužívat, tento produkt ještě nefunguje".