Hlavní navigace

Názor ke článku Idealisté a pragmatici od tomfi - to dvh: mám podobný názor, nevím proč lidé...

 • 29. 10. 2007 14:07

  tomfi (neregistrovaný)

  to dvh: mám podobný názor, nevím proč lidé přisuzují linuxu vlastnosti, které nemá... ano distribuce si samy vždy kladou nějaký cíl, a podle toho se snaží přizpůsobit vývoj linuxu, ale globálně vzato, každá distribuce má jiný cíl, a tudíž jakékoliv takové sumarizování typu : "je třeba udělat toto a toto aby LINUX byl použitelný" je pouze tlacháním... je třeba mluvit konkrétně... je třeba udělat toto aby TATO DISTRIBUCE plnila lépe cíl kvůli kterému existuje, problém je že na úrovni konkrétní se nemluví tak jednoduše... obzváště při představě, že by pak neměl být návrh v blogu, ale přímo v diskusi konkrétní distribuce o tom jakým směrem se má vývoj nasměrovat ;).

  Linux je dílo takových rozměrů a hlavně postavené na takových základech, že jej nemůžeme vést jedním směrem a diktátorsky "vyvraždit všechny, kteří mají jiný názor." Demokracie se také používá, ne proto že je to nejrychlejší a nejsnadnější cesta k cíli.

  to LO: Porovnávat to s vývojem komerčního, centrálně řízeného vývoje aplikací je myslím úplně mimo mísu.

  [17] Tak vytvořte takové standardizované rozhraní a pokud vážně bude tak dobré jak si to od toho slibujete tak je vysoká pravděpodobnost, že se ujme ... pokud se neujme tak nic, budete jeden z mnoha jehož řešení bohužel díky necentralizovanému vývoji linuxu utrpělo ... holt krása diktatůry je v tom, že se "nedá udělat chyba" a vývoj jde přesně tím směrem jakým si osoba/skupinka vyvolených usmyslela ;)