Hlavní navigace

Názor ke článku Bezpečné programování v C++ I od Lael Ophir - [50] OK, shodneme se, že programátoři dělají chyby. Šimpanze...

 • 3. 4. 2009 6:06

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  [50]
  OK, shodneme se, že programátoři dělají chyby. Šimpanze a váš další folklór s dovolením přeskočím. Jen si dovolím krátké konstatování, že abyste neměl pocit, že jde o další útok na vaši skvělou osobu (a nežvanil o šimpanzích), tak bych zřejmě musel bych skandovat něco pozitivního o C/C++, poplácávat se s vámi po rameni, a bezvýhradně s vámi souhlasit.

  Jaký jazyk je lepší, to nebylo předmětem diskuze. V diskutované věci je hlediska bezpečnosti a bezchybnosti aplikace je poměrně jedno, jestli použijete C#, VB.NET, Javu, nebo něco s podobnými parametry. Mě se osobně líbí C#. Jestli se někomu líbí F#, neleze mu z toho mozek ušima, nevadí mu nedostatek dokumentace (.NET Framework je dokumentovaný pro C#, VB.NET a občas J#), příkladů a tutorialů, tak mu to přejme.

  Programátoři měli desítky let, aby se poučili z minulých chyb. Nepovedlo se, a SW je pořád děravý a nebezpečný (podobně se z minulých chyb nepoučili třeba řidiči). Takže asi fakt nezbývá, než minimalizovat následky chyb programátorů. A pokud mluvíme o minimalizaci následků, tak nelze než se shodnout, že managed prostředí (.NET, Java) je krokem správným směrem od C/C++.