Hlavní navigace

Názor ke článku Bezpečné programování v C++ I od Lael Ophir - [48] Nepřijde vám divné, že máme dnes v...

 • 2. 4. 2009 14:58

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  [48] Nepřijde vám divné, že máme dnes v celém IT průmyslu děravé kernely, toolkity, browsery, emailové klienty, DNS servery, DB servery, přehrávače multimédií, komprimační programy, knihovny pro práci s obrázky, prohlížečky rlzných formátů atd? Proč se to asi stalo? Já vám to řeknu. Programátoři prostě dělali, dělají a budou dělat chyby, to se nedá změnit. Někdy kvůli tomu selže raketa Ariane, jindy to zaplatí životem omylem ozáření pacienty.

  Příčinu odstranit nelze. Jediným řešením je tedy omezit NÁSLEDKY. Například tak, že budeme používat jazyky, které nemají nebezpečné konstrukce specifické pro C/C++. A pokud to do budoucna otevře možnost zaručovat parametry kódu, bude to opravdová revoluce v bezpečnosti a spolehlivosti SW.

  Když jsme u správy prostředků v C/C++. Kdyby taková spousta programů neměla resource leaks, tak bych vám věřil, že je to není problém. Jenže on je to velký problém.

  Celkem mě překvapuje, že se místo hledání cesty jak psát bezpečnější SW omezíte na konstatování "je to o programátorech". Jistě, je. Jsou tam venku, a dělají chyby. Vaše tipy na řešení? No nic...