Hlavní navigace

Názor ke článku Válka o kopírovací monopol od vty - [80] ad 1) Já se s vámi přece nepřu...

 • 16. 2. 2012 15:44

  vty (neregistrovaný)

  [80]
  ad 1) Já se s vámi přece nepřu o tom jestli se platí za reklamy nebo za uživatelské limity ve stahování. Sám jste tím vlastně odpověděl, že z toho mají provozovatelé úložišť zisk.
  Z čehož vyplývá, že nejde o "nekomerční sdílení", ale o šíření komerční resp. jak jste psal za zištným účelem a to je třeba potírat i dle pirátské strany.
  Tím pádem jsme ve shodě.
  ad 2) Já nevím o decentralizovaném řešení prohledávání obsahu P2P sítí. Imho stačí zablokovat ty vyhledávací frontendy.
  ad 3) Hesla nejsou při postihu překážkou, protože pokud chcete něco veřejně sdílet musíte zvěřejnit i to heslo. Fakt je, že to přináší problém pro vlastníky práv, protože s dohledáváním je víc práce.
  ad 4) Pokud by to bylo mezinárodně právně zakotveno, tak vám odsunutí serveru do jiného státu nepomůže. Věřte, že páky, jak jedince co za tou službou stojí dostat, existují.
  Ne že bych se všemi těmito praktikami souhlasil, ale je to fakt.
  ad 5) Stačí kontrola těch vyhledávacích frontendů a těch zas až tak moc není.
  ad 6) To by platilo za předpokladu, že ta díla lehce někde stáhnete na Internetu, ale to už bude výrazně větší problém. Nebo si myslíte, že někdo si bude kyupovat novinky filmů na BD či audio za své, konvertovat a pak takto šířit zdarma pro blaho ostatních?

  Trochu mě mrzí, že se to stočilo úplně jinam než o co primárně šlo.
  Je dle vás v pořádku, že někdo šíří nebo poskytuje prostředky pro toto sdílení digitálního díla tím pádem originálu bez toho aniž by se dohodl s jeho vlastníkem a to takřka ihned po jeho vydání, premiéře etc.? Navíc za to realizuje zisk od stahujících.
  Tady je ten zakopaný pes.
  Podle mě je to těžko obhajitelné. Autorům a investorům je třeba dát časový prostor pro realizoaci zisku, který jim z výsledného díla má plynout.

  Aby bylo jasno já autory, producenty či autorské svazy neobhajuji, ale je těžko možné po nich chtít aby vytvářeli díla zdarma a kapsy si plnil někdo jiný.
  Současný stav jen ukazuje, že autoři etc. nepochopili, že je třeba jít s maržemi níž a to výrazně, dál se zaměřili na prodej pouze el. verze díla bez nosiče a to tak aby uživatele v době hájení cena díla nenutila shánět kopie jinde. Ale tady se narazí na tu chamtivost, která za tím vším stojí.