Hlavní navigace

Názor ke článku Proč (ne)upálit syst8máka od LO - [6] Pokud rád děláte lidem radost a pomáháte...

 • 11. 9. 2007 4:15

  LO (neregistrovaný)

  [6] Pokud rád děláte lidem radost a pomáháte jim s problémy, management pro vás není. Manageři musí dělat velmi nepopulární věci, a nést za ně odpovědnost. K závisti: pokud říkáte "oni nosí ty své kravay, jezdí v rychlých autech a mají peníze, kdežto já tu dřu jako blbec, a peněz mám málo", tak je problém na vaší straně. Možná ne na vaší, ale hromada lidí nadává, a přitom nejsou ochotni dělat věci, které vedou k úspěchu. Nakonec úspěšné raději prohlásí za mizery a zloděje, protože alternativou by bylo jen přiznat vlastní neschopnost. Když chci mít klid a být zakopaný u administrace, tak nekritizuji, že ostatní dostanou více peněz. Když chci více peněz, rozvíjím schopnosti, které jsou dobře hodnocené.

  Samozřejmě všichni můžeme vydělat daleko více peněz, ale otázka je, jestli to stojí za to. Zisk holt nejsou jen peníze.

  [7] Kde nefunguje dialog, je problém na spadnutí. Upozorňuji, že lze posílat emaily horem dolem, a dialog stejně nemusí probíhat (pře pár týdny jsem absolvoval zatím nejhorší takový případ).

  Pokud člověk má peníze, tak nevidím důvod, aby měl mizerné auto, a chodil jako trhan. Pravda, u některých lidí je to jistý svéráz.

  Já neúspěšný? ;) Prozradím vám, že moje první půjčka na auto na mě byla dost drahá. Druhá mi přišla levnější, a na poslední auto jsem šetřil necelý rok. První vůz Škoda, od té doby japonci. Na oblek lze sice ušetřit, ale on při denním nošení nevydrží déle, než půl roku ve 100% stavu, nebo necelý rok "nositelný". Samozřejmě mluvíme o kvalitním obleku, od CZK 15k+. Levné obleky toho moc nevydrží. Obecně vzato je oblek pouze znakem sociálního postavení (na rozdíl od auta, které je i super hračkou), a osobně bych na něm netrval.