{26,27,28}:
Udaje jako jsou jmeno, prijmeni atd... si dokaze zjistit kazdy - toto nepovazuji za citliva data. Za citliva data oznacuji vsechno, co se tyka soukromi - veskera komunikace atd... Rozhodne si nepreji aby to kdokoli analyzoval.
Pred ISP atd... vas ochrani napr.: VPN nekde mimo jeho sit, nejlepe do zahranici mimo EU. (Lze si predplatit VPN pristup treba v USA s garanci treba 5 Mbit/s). Dale je tu treba vysoce anonymni TOR, ale ten je v soucasne dobe hodne pomaly.
Co se tyce mailu, tak mezi blizkymi znamymi staci sifrovat obsah... Pro real-time komunikaci pouzivat jabber a sifrovat...
Zasifrovat /var/, /tmp/ ... a veskere osobni data mit sifrovane na flash...
atd. atd... Kazdopadne to jde, ale je to potreba opravdu dobre promyslet...
*22.6.1968
Od mala mě fascinoval potenciál počítačů a od prvního osobního seznámení s nimi jsem věděl, že tahle „věcička“ je přesně tím, čím se chci zabývat celý život. Hned po maturitě jsem si našel práci, kde jsem s nimi mohl pracovat a hlavně učit se. V průběhu let jsem vystřídal řadu zaměstnavatelů a specializací (např. ekonomické systémy, implementace BIOSu pro CP/M, řízení tech. procesů) až jsem nakonec na dlouhá léta zakotvil u Delphi a databází (hlavně InterBase), nejdříve ve firmě PCS, pak AKTIS (nyní ABRA) a posléze Borland ČR. Od uvolnění zdrojových textů InterBase v r. 2000 a zrodu projektu Firebird se podílím na jeho vývoji (nyní hlavně jako QA manager). Od r. 2001 pracuji pro spol. IBPhoenix. Mým preferovaným programovacím jazykem je již dlouhá léta Python.
Přečteno 17 894×
Přečteno 17 049×
Přečteno 8 539×
Přečteno 8 538×
Přečteno 6 702×