[9] Souhlasim, jedna se o navrat koncepce sdileny pocitac - osobni terminal. Doba dozrala, propustnost siti se zvysila a k tomuto kroku nastava cas. Konec neekologicke a neekonomicke ery domacich PC, tech hromad supervykonneho hardwaru co v nekterych pripadech slouzi jen jako spoustec her a MS Word, tento konec jednoznacne vitam. Overene pristupy se vraci v cyklech, pokazde vsak s vyssi kvalitou...
Paranoiky muze uklidnit fakt, ze takovy cloud, ve kterem muzete uchovavat sva data, muze byt zcela klidne Vas vlastni, jak jiz bylo zmineno v clanku.
Jedinou otazkou je, zda zustane na Chrome zarizenich zachovana svoboda spoustet odvozene verze, ci se bude opakovat situace TiVo, ktera vedla az k GLPv3... Bude licence kompatibilni s GPLv3? Je Google velky inovator, ci velky bratr?
*22.6.1968
Od mala mě fascinoval potenciál počítačů a od prvního osobního seznámení s nimi jsem věděl, že tahle „věcička“ je přesně tím, čím se chci zabývat celý život. Hned po maturitě jsem si našel práci, kde jsem s nimi mohl pracovat a hlavně učit se. V průběhu let jsem vystřídal řadu zaměstnavatelů a specializací (např. ekonomické systémy, implementace BIOSu pro CP/M, řízení tech. procesů) až jsem nakonec na dlouhá léta zakotvil u Delphi a databází (hlavně InterBase), nejdříve ve firmě PCS, pak AKTIS (nyní ABRA) a posléze Borland ČR. Od uvolnění zdrojových textů InterBase v r. 2000 a zrodu projektu Firebird se podílím na jeho vývoji (nyní hlavně jako QA manager). Od r. 2001 pracuji pro spol. IBPhoenix. Mým preferovaným programovacím jazykem je již dlouhá léta Python.
Přečteno 17 894×
Přečteno 17 049×
Přečteno 8 539×
Přečteno 8 539×
Přečteno 6 702×