Hlavní navigace

Názor ke článku Domácí wifi mesh pomocí Xiaomi Mi Router AX1800 od Lol Phirae - Taky se přikláním k názoru. že autor naskočil...

 • 29. 4. 2021 8:37

  Lol Phirae

  Taky se přikláním k názoru. že autor naskočil na buzzword. Mesh == AP se nějakým způsobem přes okolní AP dokážou v případě, že vypadne připojení přes aktuální uplink, "přeposkládat" tak, aby nepřišly o připojení k routeru/internetu. Třeba u UBNT se téhle funkci říká "wireless uplink". Jelikož autor píše, že v baráku je dost ethernetových zásuvek, tak požadavek na nějaký mesh je úplný nesmysl.

  Postřehy ohledně "nefunkčnosti" WAN portu jsou vážně úsměvné, to samé se stane např. u DD/WRT a prakticky všude jinde, pokud WAN port nehodím do bridge s LAN porty. Je to zcela normální, logické chování.

  Jinak nápady v diskusi s nějakým OpenWRT/DD-WRT a režimy client bridge/repeater bridge jsou blbost, prakticky s jistotou na tom nebude fungovat IPv6. (Klient sice dostane IPv6 adresu přes RA nebo DHCPv6, ale to je všechno, konektivita přes IPv6 vůbec nefunguje, ani v LAN, ani do WAN. Osobně vyzkoušeno. Problém ovladačů/firmwaru chipsetu, neřešitelné.

  Požadované bude fungovat třeba s UBNT, Meraki apod., ne s těmihle consumer-grade krabičkami, které jsou prostě určeny pro funkci WiFi routeru a tečka.