Hlavní navigace

Názor ke článku Proč uživatelé preferují webové emaily? od espinosa_cz - AD OWA Netuším co to měli za verzi, já...

 • 19. 2. 2012 18:18

  espinosa_cz (neregistrovaný) 80.194.233.---

  AD OWA
  Netuším co to měli za verzi, já jsem ji pochopitelně neinstaloval. Hlavní výhodou bylo, že do dokázali vytunelovat i přes tu nejstriktnější proxy se kterou jsme se u klientů setkali. Takže dostupnost vysoká, ale komfort minimální. Pod Firefoxem / Linuxem to byla vůbec bída,
  webmail na úrovni post.cz někdy před rokem 2000 blahé paměti. Pod IE o něco lepší, přibyl i jednoduchý rich text editor, ale proti Yahoo o generaci zpátky.

  @20
  autodiscover? Vida, neznám, Je to standardní věc nebo MS specific? Má to RFC?
  Co to umí? Lze tam i skriptovat, něco jako v PAC při konfiguraci proxy? Návratové kódy jako u HTTP? Něco ve smyslu 304 = uživatel má IMAP blokovaný. 301 = server IMAP4 nepodporuje, atd.

  AD soubory & Skype
  To je pravda, na soubory jsem zapomněl, to je taková potenciální slabina webmailů. A u Skype tragédie (docela paradox u systému s minulostí ve file sharingu). Tady mohou desktopové aplikace stále zabodovat. I když k tomu email sloužit nemá, setkávám se s emailem jako s oblíbenou zálohovací a *verzovací* platformou.

  A vyhledávací platformou. Spousta uživatelů si není vědoma schopností (občas ani existence) dnešních desktopový vyhledávačů (content search). Vlastní dokumenty pak najde jedině když je poslal emailem. Protože emailový klient má takové okénko na vyhledávání, lepší klient umí vyhledat i v obsahu DOCu a PDFka, text emailu pak slouží jako "nestrukturovaná metadata" k vloženému souboru :)

  Hlavní důvod proč přítelkyně zatoužila po Thunderbirdu byla zastaralost web UI Seznamu, hlavně ve srovnání s Yahoo. Má také účet na Yahoo a ten stále spokojeně používá přes web.