Hlavní navigace

Názor ke článku Proč uživatelé preferují webové emaily? od Lael Ophir - Výhodou webmailu je dostupnost z jakéhokoliv počítače bez...

  • 16. 2. 2012 10:23

    Lael Ophir (neregistrovaný) 88.100.88.---

    Výhodou webmailu je dostupnost z jakéhokoliv počítače bez instalace. Tedy pokud se nebojíte, že je na stroji nainstalovaný keylogger, jak bývá zvykem v internetových kavárnách.
    Konfigurace mailového klienta je samozřejmě trochu opruz. Zajímavé řešení má MS. V Outlooku stačí prostě zadat mailovou adresu, řekněme lael.ophir@root.cz. Outlook pak zkusí kontaktovat http://root.cz/autodiscover, kde je uložená konfigurace (RPC over HTTP, IMAP, POP3). Samozřejmě klient nemusí autokonfiguraci používat, a může vše nastavit ručně.
    BTW webový interface pro MS Exchange je špičková věc. Samozřejmě žádný webmail nelze srovnávat s desktovou aplikací, ale podle mě je OWA to nejlepší na trhu. Podle mě existuje jen jediný důvod, proč používat něco typu seznam nebo volny; je to nulová cena. Zadarmo člověk strpí i mizerný inferface, zvlášť pokud jde o takové ty "zásadní" soukromé emaily v počtu třech kusů denně. Těm lidem asi nevadí ani občasná ztráta dat, která je u bezplatného mailu prakticky jen otázkou času (vizte historické problémy snad všech freemailů).