Hlavní navigace

Názor ke článku Proč uživatelé preferují webové emaily? od bunak - Hlavní problém webového rozhraní vidím v jiné věci....

 • 16. 2. 2012 7:09

  bunak (neregistrovaný) 62.209.192.---

  Hlavní problém webového rozhraní vidím v jiné věci. Málo místa na emaily.
  Pokud provozujete email na vlastní doméně, tak nemáte "neomezenou" velikost schránky, ale jen to co si zaplatíte. A protože firma (firmička) nemá jen jeden email ale třeba 20 a každý chce uchovávat historii komunikace alespoň 10 let, narazíte v případě aktivních uživatelů, brzo na strop. A pak je jediným řešením desktopový klient a pop3.
  Zrovna včera jsem to u jedné firmičky s 8mi!!!! emaily řešil. Dostávají velké soubory s daty (50 i více MB) a 10G prostoru vyčerpali za 1/4 roku. Přikupovat si každý 1/4 rok 10G je podle mě blbost, a tak došlo na instalaci Thunderbirdu a emaily v počítači. Sice budou chvíli frflat, že nemůžou do mejlu z domu (pro soukromé emaily) ale to se brzo spraví.
  Pro ty co mě tu budou nabádat, že řešením je vlastní emailový server rovnou odpovím - tohle bylo zatím nejlevnější řešení, počítač má každý kdo má email a v síti je interní NAS na zálohování.
  Jestli víte o nějakém lepším řešení tak sem s ním. Díky