Hlavní navigace

Názor ke článku Proč uživatelé preferují webové emaily? od espinosa_cz - @6 Myslíte "espinosa_cz"? to je moje uživatelské jméno, Netuším...

 • 15. 2. 2012 23:54

  espinosa_cz (neregistrovaný) 80.194.233.---

  @6
  Myslíte "espinosa_cz"? to je moje uživatelské jméno, Netuším jestli tohle se dá změnit.

  @7
  Jo takhle se to chová. Jen ten IMAP to přeskočilo.
  Chtělo by to něco jako UDDI, škoda že se to neujalo, univerzální seznam služeb, asi bylo to moc svázané s WSDL a WS obecně. Neco, co by emailovému klientovi inteligentně prozradilo, že tuto službu sice server poskytuje, ale uživatel ji nemá povolenou. A tohle uživateli zobrazit. IT pro lidi.

  @8
  Byl jsem nucen používat web rozhraní k MS Exchange. Hrůza. Hlavou se mi honily konspirační teorie, jak se tímto způsobem MS snaží lidi odradit od webového rozhraní obecně. Co kdyby si ho lidé oblíbili a začali ho používat, nedejbože, například k office aplikacím.

  Byl jsem moc rád, že jsem rozchodil Thunderbirda a DavMail a byl četl poštu mnohem pohodlněji.

  @12
  > Slozky pres TB/IMAP se musi explicitne nastavit k odberu.

  Jestli se dobře pamatuji, tak u Seznamu ne, jediné co si vybíráte, tak maximálně IMAP ano nebo. Problém byl skutečně v Thunderbirdu.

  > a pritom se ohanite tim, ze musite znat co je IMAP :) Zrejme ho neznate..

  I moji chabou znalost lze pokládat za nadstandardní, ne mezi čtenáři root.cz, to určitě ne, ale mezi uživateli internetu/emailu určitě ano. S tím je třeba při tvorbě klientů pro nejširší publikum počítat.