Hlavní navigace

Názor ke článku Stiahneš mi hudbu? Prosím prosím... od jméno - [65] Autorské právo říká něco jiného. Intelektuální vlastnictví...

  • 26. 7. 2008 12:50

    jméno (neregistrovaný)

    [65] Autorské právo říká něco jiného. Intelektuální vlastnictví je sice věc abstraktní, ale v dnešní době založené na informacích důležité. Možná myslíte, že vyrobit Vaší flashku je sranda a dokázal by to každý. To se pletete, v tom jsou $$$ vynaložené na výzkum a vývoj a investor to potřebuje chránit, jinak by neinvestoval, protože by mu to pak kdekdo obšlehnul a on by nevydělal. Intelektuální vlastnictví naopak žene vývoj dopředu, protože pouze když bude chráněné, tak se bude do vývoje investovat. A stejně je to s hudbou - prostě je to statek chráněný autorským právem a kopírování je krádež. A je potřeba tohle lidem narvat do hlavy, protože si právě naivně myslí, že napálit CD je zadarmo a už nevidí tu spoustu práce za tím. Možná až nebudete jenom kopírovat a budete autor (nehledě na nějaké svazy), tak budete rázem mluvit jinak.

    [66] Vy zákony neporušujete, ale víte, že ti, co Vám umožnili si hudbu stáhnout je porušit museli. S tím jste morálně ok? A jestli se chcete srovnávat s tou lůzou, prodejnými zákonodárci, tak máte teda svojí osobní laťku hodně nízko.