Hlavní navigace

Názor ke článku Stiahneš mi hudbu? Prosím prosím... od Tomáš - 52> kompromis by tp určitě chtělo, protože když...

 • 25. 7. 2008 9:21

  Tomáš (neregistrovaný)

  52> kompromis by tp určitě chtělo, protože když to opravdu hodně zjednoduším, tak díky poplatkům ose se mi nemusí dostávat financí na zakoupení originál CD.. Kdyby nemchtěli poplatky, tak při množství potencionálních nosičů jiných než vlastích autorských dat, by mi zbyla nějaká ta kačka na originál. Na druhou stranu Osa dementuje to co hájí, doporučuji si pročíst pořádně jejich web. Takže na tu druhou stranu si podle nich můžu za necelou korunu, ztahovat co chci..

  Prostě je to špatně zavedený systém ministerstvem kultury, Osou (popř. jinými) a námi "obyčejnými" lidmi.

  Jakou autor třeba hudebních děl bych stahování bral jako formu reklamy a mohli bych být rád, že za tu reklamu nemusím platit nekřesťanské peníze. Koneckonců, jak tu již zaznělo, pro mne jako autora je hlavní živé vystoupení - koncert, který dělá podstatnou část příjmu. Nicméně pro mě osobně, neříkám, že peníze nepotřebuji, je asi nejlepší, když vím, že to lidi poslouchají a rádi a vždycky se budou těšit na další vystoupení a budu v jejich očích někdo, než nikdo, co má narvaný kapsy prachama..

  Jsem zkrátka pro, aby se celá věc ujasnila a změnil se jak samotný zákon, tak přístup OSY a náš. Samozřejmě ku pro spěchu všech.