Hlavní navigace

Názor ke článku Stiahneš mi hudbu? Prosím prosím... od Miloslav Ponkrác - A co autorské poplatky? Jenom cca poslední měsíc...

 • 24. 7. 2008 14:48

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  A co autorské poplatky? Jenom cca poslední měsíc - koupě tiskárny - 120 Kč pro OSA, koupě 8GB flash disku - 96 Kč pro OSA, koupě 200 CD ROM - 80 Kč pro OSA, koupě 20 DVD - 20 Kč pro OSA, koupě malého 160 GB HDD - 40 Kč pro OSA, zkopírování 200 černobílých letáků - tuším 20 Kč pro OSA. A to jsem ještě určitě na řadu poplatků zapomněl. Takže skóre jenom tento měsíc, autoři mě obrali o 356 Kč aniž by pro mě hnuli prstem, aniž bych použil byť píď jejich díla, prostě jenom proto, že můžou. Ale tím škoda, kterou mi autoři způsobili zdaleka nekončí - protože i z poplatků se platí DPH, tak jsem zaplatil dalších 68 Kč na DPH navíc. Tedy suma sumárum za měsíc to dělá 424 Kč, o které jsem byl okraden.

  Tedy za rok je to přes 5000 Kč a pokud to takhle bude pokračovat dál, tak za průměrný lidský, řekněme 60ti letý život autoři okradou každého člověka v tomto státě (s podobnou spotřebou jako já) o neuvěřitelných 300 tisíc korun!

  Divíte se, že morálka lidí je tam, kde je? Já nikoli. Je směšné, když zloděj ve velkém, který nemá sebemenší morální právo na moje ani jiné peníze (prostě jen sprostě korupcí dosáhl svého lupu), morálně apeluje, že krást se nemá. A stejně tak je směšný i tento článek - protože jednostranně uvádí jen stranu jedné mince, která by měla smysl, pokud by druhá strana měla morálnější právo.

  Nekradu, naposlouchám nic pirátského, ale podobné apely jsou poněkud ...poněkud.