"linux ready" je hodně notebooků - stačí se prvně trochu mrknout na použitý HW.
Takže teoreticky by stačilo, aby to udělali už výrobci a připsali to do popisu toho kterého notebooku. Nicméně např. podporu uživatelům napříč linuxem (tedy "nainstalujte si tam co chcete a když budete mít trable tak brnkněte na naši hotlajnu") pravděpodobně neposkytne žádný z výrobců, anebo bude takové notebooky prodávat za nehorázně vysoké ceny. Podpora pro Win je snadná - WinXP jsou jedny a Vista taky. Linuxových distribucí je "hafo" a nedá se říci, že by byly zrovna moc podobné. Tudíž vlastně i ono "LinuxReady" nemusí platit pro všechny distribuce.
Takže podle čeho se rozhodnout jestli ten nebo onen notebook je "LinuxReady"? Podle toho, jestli jede v Ubuntu? Nebo snad podle SLED? Nebo Slackware? Nebo to hodnotit třeba podle nějaké "lajfky", řekněme DSL? A co takhle vzít v potaz jen ovladače v nejnovějším stabilním jádře? Dobře - ovladače máme, nicméně co třeba s tou čtečkou otisků? Máme k dispozici patřičný program nebo pam modul pro jeho využití? Tady samotný ovladač moc nepomůže ...
Aneb vidím to jako velmi jednoduché rozhodování a už se těším že se toho zítra výrobci chytí a začnou s tím :-)
Tom
P.S.: jsem openSUSEák :-)
Menom Stanislav Hoferek, prezývkou Elven, vystupovaním blázon. Vážim si kreativitu, odvahu a ľudské práva.
Tvorím linuxovú distribúciu Greenie. Píšem knihy, kde sa mi najviac páči tvorba literárnych postáv, pomáham začiatočníkom v Linuxe, tak ako pomáhali mne. Mám rád ťahové stratégie, metalovú hudbu a ťažké scifi. Zaujímam sa o politiku, vesmír, Linux, literatúru, históriu, náboženstvá a filozofie. Obľúbená myšlienka:
„Smejte sa nám, že sme iní, my sa vám smejeme, že ste všetci rovnakí“
Přečteno 98 033×
Přečteno 36 878×
Přečteno 29 450×
Přečteno 26 250×
Přečteno 26 090×