Hlavní navigace

Názor ke článku RE: Proč uživatelé preferují webové emaily? od Jiří J. - Jen bych rád dodal, že GMail umí spravovat...

  • 26. 2. 2012 10:41

    Jiří J. (neregistrovaný)

    Jen bych rád dodal, že GMail umí spravovat i více nezávislých účtů - a je v tom sakra dobrý (z technického hlediska). Kromě thunderbird-like výběru "odkud odeslat zprávu" je schopen použít SMTP server(y) daného účtu, takže mail pak vypadá skutečně jako odeslaný z desktopového klienta, jen toho klienta dělá rozhraní GMailu. Takže řeči o tom, že Thunderbird má jasnou výhodu, pokud člověk používá více účtů, jsou mimo.

    Nicméně i přesto už nepoužívám GMail jako web, protože mu např. nevěřím s firemní poštou, protože neumí podepisování mailů (resp. neuměl naposledy, když jsem to zjištoval), ve Firefoxu s Pentadactyl pluginem (fork Vimperatoru) nefungují zkratky GMailu bez otravného ctrl-v (passthrough), offline práce se taky hodí (nemám mobilní internet) a především bych nerad přišel o archiv mailů - přestěhoval jsem na desktopového klienta zrovna v době, kdy Google mazal různým uživatelům účty a mě připadlo, že nechci žít ve strachu, kdy se to rozhodne udělat i mě - chtěl jsem mít své maily pod svou kontrolou.

    Pravdou ale je, že v praxi je daleko větší problém se synchronizací (pokud nepoužijeme IMAP) - řešil jsem to přenosem .icedove/ na jiný stroj, exportem mailů přes addon, X11 forwardingem, ..., ještě to budu muset nějak dovymyslet.