ad 1) Předcházet virům znamená (a) přemýšlet a (b) ubrat na uživatelské přívětivosti (mezi bezpečností a pohodlím je inverzní vztah). Běžní uživatelé chtějí obvykle nemožné, a sice současně se s viry vůbec nesetkat, ale také pro to udělat co nejméně (nejlépe vůbec nic, ani nepřemýšlet).
ad 2) Základy typografie se obvykle (bohužel) spolu s výukou práce s textovým procesorem nevyučují. Naneštěstí textový procesor tak nějak u uživatele znalost typografie předpokládá.
ad 3) K přátelům mají blíže a obvykle jim téměř bezmezně věří, zejména, když mají dojem, že dané věci opravdu rozumí (což bývá zřídka pravdou).
ad 4) Protože to nejsou učitelé, ale "učitelé". Skutečný učitel by (a) měl probíranou látku dokonale zvládat a (b) být v dané oblasti aktivní, vzdělávat se průběžně a držet kontakt s trendy a změnami v dané oblasti.
ad 5) Jsou to [censored]. Nebo chtějí vydělávat na reinstalacích. Nebo podle sebe soudí druhé (oni si stáhli ISO z Netu, takže uživatel to bude chtít realizovat také tak). No a nebo mají spolupracovníka (nebo skřítka), který jim ta média žere. :-)
Otázku mám. Jsou nějaké (další) dotazy? :-D
Menom Stanislav Hoferek, prezývkou Elven, vystupovaním blázon. Vážim si kreativitu, odvahu a ľudské práva.
Tvorím linuxovú distribúciu Greenie. Píšem knihy, kde sa mi najviac páči tvorba literárnych postáv, pomáham začiatočníkom v Linuxe, tak ako pomáhali mne. Mám rád ťahové stratégie, metalovú hudbu a ťažké scifi. Zaujímam sa o politiku, vesmír, Linux, literatúru, históriu, náboženstvá a filozofie. Obľúbená myšlienka:
„Smejte sa nám, že sme iní, my sa vám smejeme, že ste všetci rovnakí“
Přečteno 98 155×
Přečteno 37 118×
Přečteno 29 605×
Přečteno 26 522×
Přečteno 26 440×