Hlavní navigace

Názor ke článku Nová verzia distribúcie každé dva roky? Dobrý nápad? od A.S. Pergill - Uvítal bych ten test kompatibility s HW. Bral...

  • 14. 2. 2013 9:20

    A.S. Pergill (neregistrovaný) 147.251.135.---

    Uvítal bych ten test kompatibility s HW. Bral bych jeho zařazení jako určitou samozřejmost, resp. vyjádření toho, že je distro solidní.
    Faktem je, že Debian 6 má nižší HW kompatibilitu než 5, a je schopnen ji při upgrade ještě dál mrvit (včetně toho, že ovladače z verze 5 si nerozumějí s verzí 6, - případně z předchozí minor verze s následující - takže je nelze použít, a včetně toho, že instalátor žádné testy kompatibility před upgrade nedělá, takže je schopne tupě zlikvidovat grafiku). U mě to na dvou počítačích, kde potřebuji aby plnohodnotně jelo video, skončilo downgrade na Debian 5 čistě z instalačních DVD, bez jakýchkoli aktualizací, na dalších dvou jsem na video rezignoval.

    Pokud se týká Ubuntu: Zde vidím problém, že to fakticky není plnohodnotný Linux, ale jen jakási napodobenina Windows na bázi Linuxu (včetně té prasečiny, že se běžná práce i administrace systému vede pod jedním - userovským - heslem).