Hlavní navigace

Názor ke článku Mimoriadne krátky "článok" na tému Windows 8 od Lael Оphir - [36] "Záležitosti jako burn effect jsem nikde nevychvaloval, to...

 • 16. 1. 2013 13:17

  Lael Оphir (neregistrovaný) 90.181.145.---

  [36]
  "Záležitosti jako burn effect jsem nikde nevychvaloval, to je kapitola sama pro sebe..." - na uživatele Linuxu až s podivem realistické hodnocení :)

  "ty obdélníky nemusely mít ani výplně" - i minimalismus má svá pravidla. Když odeberete výplně, efektivně ztratíte to dlaždicové uspořádání, protože ho mozek už nebude vnímat. Nemůžete použít ani samotný text, leda by snad přesně vyplňoval ty obdélníky. To by bylo možné jen pokud by textu byla spousta, a zase by to nebylo přehledné a čitelné. Vizte citát na konci příspěvku [30].

  Mimochodem příznivci hořících oken :) by asi byli překvapeni tím, že obtížnost čtení textu velmi závisí na použitém písmu. Například patky vedou oko po řádku, a tím snižují únavu zraku. Příliš dekorativní písmo ale únavu zvyšuje, protože mozek musí rozeznávat složitější tvary. Typografové to popisují svým vlastním a lehce úchylným jazykem, nicméně mají pravdu.
  lege.cz/typo/stty­po.htm

  "průhlednost nebo přechody opravdu působí mnohem líp" - to je spíš otázka vkusu, osobních preferencí. Já viděl Metro poprvé na WP7, a od začátku mi přišlo velmi pěkné, přes značné výhrady k jiným věcem ve WP7.

  [37]
  Pokud vám vyhovuje stávající OS a SW, nemáte důvod cokoliv upgradovat. Dokud se tedy bude vyrábět kompatibilní HW.
  Řidiči automobilu dělají tu samou práci už přes sto let, a auta se přesto mění. Nepřipadá mi to nijak zvláštní.
  Sám jsem napsal několik aplikací vázaných na MS Office. Samozřejmě s OOo nefungovaly. Důvod je prostý: MS Office se velmi snadno automatizuje, a má ho na počítači prakticky každý zákazník. Pokud chcete například interaktivní reporty s rozbalovacími seznamy a grafy, je Excel ideální nástroj. Zákazník si může třeba upravit template reportu vložením loga firmy, změnou barev a písma, a nepotřebuje k tomu nic než znalost Excelu. Pro autora aplikace jde o pár řádek kódu.