Hlavní navigace

Názor ke článku Mimoriadne krátky "článok" na tému Windows 8 od Lael Оphir - [33] U dotekového UI musí být prvky velké,...

  • 16. 1. 2013 0:14

    Lael Оphir (neregistrovaný) 90.181.145.---

    [33] U dotekového UI musí být prvky velké, protože prsty jsou oproti kurzoru myši "tlusté"; s tím nepohnete. I ta myšlenka zobrazovat informace v live tiles mi přijde dobrá. Metro se výborně používá na dotekových displayích, a jde to i s Kinectem, což bude super věc do obýváku (až MS vydá update integrační update). V další fázi se čeká Kinect i pro notebooky. A je to použitelné i s myší a klávesnicí, byť to proti Start Menu nepřináší výhody. To mi připadá jako dost dobrý výkon autorů UI. Trochu komplikaci samozřejmě vidím v té spolupráci s desktopem, která mi naopak moc hladká nepřijde.

    Ten minimalistický design se mi osobně celkem líbí. Je to nové, neotřelé, autenticky digitální (bez hraní si na kůži, sklo, dřevo apod.), přehledné, a typograficky *velmi* kvalitní. Jestli tenhle styl skousne veřejnost? Podle mě to minimálně Japoncům, Švýcarům, Němcům, grafikům, typografům, konstruktérům a právníkům může velmi sedět. Nakonec to vychází z tradice designu v jejich oblasti.

    Komunita kolem Linuxu má ve věci designu řekněme dost specifický vkus. Burn effect při zavírání oken (který naprosto nesprávně poutá pozornost uživatele na to nejméně podstatné), water effect v Compizu (který dokáže způsobit nevolnost), checkboxy které musí člověk několikrát prokliknout než mu dojde co je checked a co unchecked, různé samoúčelné dekorace a do nebe volající prohřešky proti ergonomii. Nečekám proto, že by zrovna tihle lidé byli z Metra nadšení.