Tato diskuze a podobné by byly zajímavým materiálem pro psychologa. Když přemýšlím, proč lidé hájí systém, který používají, tak docházím k závěru, že to vychází z potřeby hájit svoje rozhodnutí. Kdo by přiznal, že je trouba, který používá horší systém než jiní? Dalším důvodem je schopnost řešit problémy se systémem, který známe. Problém, který umíme okamžitě vyřešit, považujeme za banalitu a zapomínáme, že jsme ho vlastně museli řešit. Je nutno myslet na subjektivní pohled na náročnost řešení obtíží.
Při srovnání množství problémů dvou OS potom jednomu systému problémy ubereme (v hlavě vyškrtneme banality) a druhému necháme. Na to okamžitě v diskuzi kriticky zareaguje uživatel druhého systému, který ty samé problémy považuje za triviální, a nezapomene přidat problém prvního systému, jež byl opomenut jako "banalita".
Vzpomínám, jak někdo popisoval dostupnost kodeků pro neznalé uživatele v Linuxu a Windows po instalaci systému. Že v Linuxu stačí spustit nějakou hudbu/video a systém se zeptá, zda chceme nainstalovat kodek, a ve Windows kodeky chybí. Na to někdo odpověděl, že ve Windows stačí stáhnout Codec Pack a je to, že to je pár kliknutí - banalita. Ale je to opravdu banalita? Jak má chudák neznalý uživatel vědět, že má hledat právě Codec Pack?
Podobně jsem viděl, že se někdo ptal, jak v Linuxu něco udělat. Bylo mu odpovězeno, že kdyby si přečetl manuálovou stránku programu xyz, tak se nemusel ptát. Ale jak měl vědět, že se ten program jmenuje xyz, aby mohl napsat "man xyz"?
Menom Stanislav Hoferek, prezývkou Elven, vystupovaním blázon. Vážim si kreativitu, odvahu a ľudské práva.
Tvorím linuxovú distribúciu Greenie. Píšem knihy, kde sa mi najviac páči tvorba literárnych postáv, pomáham začiatočníkom v Linuxe, tak ako pomáhali mne. Mám rád ťahové stratégie, metalovú hudbu a ťažké scifi. Zaujímam sa o politiku, vesmír, Linux, literatúru, históriu, náboženstvá a filozofie. Obľúbená myšlienka:
„Smejte sa nám, že sme iní, my sa vám smejeme, že ste všetci rovnakí“
Přečteno 98 033×
Přečteno 36 879×
Přečteno 29 450×
Přečteno 26 250×
Přečteno 26 090×