Hlavní navigace

Názor ke článku Linuxák sa pokúša používať Windows... od Kit - [48] > Dva linuxové programy můžou současně zapsat...

 • 24. 7. 2010 17:13

  Kit (neregistrovaný)

  [48] > Dva linuxové programy můžou současně zapsat do stejného souboru nebo ho jeden odstraní a je problém - soubor je poškozený. Windows je bezpečnější, soubory před takovým poškozením chrání.

  Pokud oba procesy do souboru zapisují podle dohodnutých pravidel, problém s tím není. Pokud jeden z procesů smaže soubor, druhý proces s ním nerušeně pracuje dál. Problém nastane pouze pokud jeden z procesů zkrátí soubor tak, že ukazatel toho druhého se ocitne až za koncem souboru. Ale i tak si s tím ten druhý proces poradí - třeba jen pádem.

  [50] Není to článek, ale blog. Má právo být tendenční.

  Mám velké problémy vyznat se ve Windows, zejména v těch novějších (Vista+7). Tuhle jsem v 7 nebyl schopen zjistit, ve kterém adresáři se nachází aplikace, na kterou se odkazuje ikona na ploše. Přitom by to měla být jedna ze základních dovedností. V Linuxu se orientuji bez potíží.

  [51] Aktualizovaný OS by neměl stárnout. A zároveň se systémem se mají aktualizovat i nainstalované programy. Jedním nástrojem, nejlépe všechny naráz. Tak to v Linuxu funguje už léta.

  Příspěvek [52] je zbytečný, protože nediskutujem o článku, ale o blogu.