Hlavní navigace

Názor ke článku Keď sa podvodník (UnderWasserMan) bráni podvodom... od David Ondrejkovič - Velký průser se jmenuje "rozhodčí řízení" neboli arbitráž....

 • 5. 11. 2009 9:12

  David Ondrejkovič (neregistrovaný)

  Velký průser se jmenuje "rozhodčí řízení" neboli arbitráž. Nevím přesně jak na Slovensku, ale v Česku si může dělat rozhodce kdokoli a nemusí rozhodovat ani podle zákona (tzv. zásady spravedlnosti neboli princip ekvity). Rozhodčí nález je z hlediska vykonatelnosti (exekuce) stejně účinný jako pravomocný rozsudek.

  A teď pozor: Pokud je v rozhodčím nálezu napsáno, že jste povinni platit protože je dejme tomu Eiffelovka v Praze, tak je úplně nepodstatné, že je to blbost a soud může takovýto rozhodčí nález zrušit pouze z formálních důvodů - tedy například proto, že nebyla uzavřená písemná rozhodčí smlouva, nebo že vůle obou stran prokazatelně nesměřovala k uzavření rozhodčí smlouvy - to ovšem jen v případě, že to NEIGNORUJETE a podáte žalobu nazrušení tohoto rozhodčího nálezu!!!!

  Další průser je platební rozkaz - i v něm může být "Eiffelovka v Praze" a pokud do 15 dnů nepodáte odpor - musíte platit.

  Ti hajzlové, co to organizují mají tohle velmipečlivě připraveno dopředu - jsou to hordy právnických expertů - specialistů na obcházení zákonů, které to připravují i roky dopředu a leckdy v mezinárodním měřítku.

  Podívejte se tady: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/clanky-a-reportaze-z-medii/reportaze-o-katalogovych-podvodech----dnes-na-nekolika-tv