Hlavní navigace

Názor ke článku Je Linux ready pre bežných ľudí? od Atrament - Používám Linux velmi rád a jsem jeho velký...

  • 13. 7. 2008 22:29

    Atrament (neregistrovaný)

    Používám Linux velmi rád a jsem jeho velký fanda, ale celá ta snaha o jeho jakoby evangelizační šíření - "Poslyšte dobrou zprávu je tady Linux, je zadarmo a je super" mi přijde k smíchu a zbytečná. Kdo chce si ho najde a kdo nechce ať zůstane u win.

    Naprosto drtivá většina uživatelů o kterých celá tato diskuse má být (BFU) potřebuje svůj domácí počítač především jako stroj kterým může brouzdat po internetu, stahovat filmy a hudbu a vypalovat si je na dvd, a z foťáku strkat fotky do počítače popřípadě si je taktéž vypalovat na dvd. Jednou za čas si od kolegy z práce donese dvd s nějakými filmy, které v tom případě potřebuje přenést do počítače. Jo možná sem tam někdy by se hodilo něco si napsat a vytisknout. Nainstalovat na počítač Linux s potřebnými aplikacemi pro tyto činnosti a udělat takovému uživateli účet tak aby mu to všechno fungovalo a přitom nemohl nijak svoji činností rozhodit systém je otázka několika málo hodin. V této oblasti je Linux opravdu více než připravený. Ovšem toto zvládá bezproblémově i Windows (samozřejmě až na tu část o nemožnosti rozhození si systému běžnou činností:).

    Chtěl jsem tím říct, že se dá Linux bez problémů nainstalit a nastavit tak aby ho mohl používat běžný uživatel, ale opravdu není třeba běhat po světě a každého se snažit přesvědčit ať si ten Linux nainstaluje, případně pak na webu brečet že ho nikdo nechce (ten Linux myslím). Je to každého výběr...