Hlavní navigace

Názor ke článku Je Linux ready pre bežných ľudí? od Tinker - ,,a dať ku každému novému PC nejaké to...

 • 11. 7. 2008 9:45

  Tinker (neregistrovaný)

  ,,a dať ku každému novému PC nejaké to LiveCD''
  No, nejlepší by bylo při prodávání PC dát lidem na výběr;) Myslim že až tak daleko M$ nepodplácí, ale jeden nikdy neví:( Ale myslim že by to mohlo fungovat. Nejlepší by bylo po celý (kamenný) prodejně (na e-shopu by to asi nešlo :D ) vyvěsit screeny linux. desktopu :D Přinejměnšim by se lidi zeptali, věřim že třeba ty starší by to mohlo přitáhnout;) Tak ono ušetřit na PC pár stovek, nebo možná i tisíc(jen za licenci + stačí tomu slabší HW) by někomu mohlo přijít jako lákavá nabídka ;) Nebo se při prodeji PC zeptat, co člověk potřebuje na PC dělat a podle toho usoudit, jestli by se hodil Linux a nabídnout ho :) Nejhorší je ale to, že se lidi bojej - myslim že jeden notebook s Linuxem by změnil hodně(mám na mysli s v prodejně na vyzkoušení - když si to člověk nevyzkouší ovládát, bude se bát pořád). Ještě dodám že notebook jen kůli spotřebě, přece to lidi nebudou zkoušet na nadupanym dělu;)

  Mimochodem co se týče propagace, tak letáky by nebyl problém, ne? - stačí sehnat kupu papíru, jehličkovou tiskárnu(já mám třeba starou Epson LQ-1050 - jehličkovou proto, že to skoro nežere - páska tiskla asi ještě po 10 letech a tiskla by dál, kdyby se neroztrhla, hold win ovladače ji nastavily na míň, jak 24 jehel a páska se propichovala jen veprostřed), pásku(do mojí tiskárny stojí cca 100Kč) a pár lidí co by to rozšířili ;) Ale tiskárnu radši lepší - neříkám že by ta moje nestačila, ale ta hlava už má dost za sebou a myslim že dlouho tisknout by nevydržela(po tak 3 papírech je rozžhavená jak pětník a tisknutí se zastaví třeba na minutu, dokaď trochu nevychladne - ale stačí nad hlavu dát větrák z PC a je klid) - a novou už asi neseženu.

  Lidi co by rozvezli letáky (radši asi v noci, aby ne ně někdo nevylít) by se sehnat dali, tiskárna taky, někdo kdo by u tiskárny vydržel(to by byl asi problém, i když nevim jak hlasitá je nová tiskárna), papíry,... Co se týče ceny, tak to by se mohlo několik lidí složit ;)