Hlavní navigace

Názor ke článku SÚKL zprovoznil nový systém pro elektronické recepty od Petr M - No co by dělal? To, co udělá, když...

 • 11. 9. 2017 15:02

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  No co by dělal? To, co udělá, když se objeví nový lék nebo diagnostická metoda. Dal se na řemeslo, kde se musí učit celý život a je to jeho volba.

  Když má víc ordinací, tak přípojku elektriky řeší jak? To si má s sebou tahat elektroměrový rozvaděč nebo co? A tiskárně eRecept právě ulehčí. Btw, co dělá, když mu dojde uprostřed dne páska v mechanickým psacím stroji? Může říct pacošovi, že mu pošle recept online, aby si to vytiskl, nebo poslat třeba kód do mobilu?

  Náklady na tiskárny a barvy, ehm, a jak/čím vyplňuje recepty dneska? A když přijde pacoš, že potřebuje kvůli práci výpis z dokumentace, tak to za kilo vyryje do hliněné destičky a vypálí v peci? A doporučení ke kolegům pro jistotu výhradně husím brkem na pergamen?

  Pokud jde o zbrklost, tak v dnešní době jsou dvě možnosti, jak něco posunout k lepšímu. První je hned využít příležitost, i když něco není dokonalý, spustit to a ladit parametry za běhu. Druhá možnost je napsat dokonalý koncept, vypracovat dokonalý matematický model a ... 10 let ho mít v šuplíku, než přijde vhodný okamžik (bude politická vůle,...) s tím, že se ukáže, že parametry už zastaraly a stejně bude potřeba to upravit a poladit.