Hlavní navigace

Názor ke článku SÚKL zprovoznil nový systém pro elektronické recepty od medvidekYou - Je to blbost a zvýšení administrativní i finanční...

 • 11. 9. 2017 12:16

  medvidekYou (neregistrovaný) ---.99.broadband13.iol.cz

  Je to blbost a zvýšení administrativní i finanční zátěže. V okolí vím minimálně o 10 lékařích kteří internet v ordinaci nemají a na PC ( pokud ho mají ) jsou rádi že ho umí zapnout a nadatlovat tam něco jelikož jim je 60+ a už se jim to nechce učit ( většinou to tak dělají mladší sestřičky, který vše samozjřemě nestíhají ).

  A co teprve když lékař má více ordinací? To si má jako PC + internet + tiskárnu nosit sebou v batohu na zádech? Nebo vypláznout dalších 20k? Toto je naprosto nedomyšlené, nehledě na to, že napsání elektronického receptu je fajn, ale stejně musíte pacientovi dát vytisknutý papír - a když Vám uprostřed dne dojde barva? Zavřete ordinaci a pošlete pacienty domů, nebo jak.

  A jak se k tomu staví stát? Nabídne lékařům odpočet celých a teď se podržte 5000,- Kč za tyto zvýšené náklady. ( což mimochodem schramstne většinou samotný program na vydávání receptů ) A kdo proplatí náklady na internet, tiskárny + barvy, počítače?

  Celý tento "program" je naprosto nedomyšlený a obávám se, že to přiměje k odchodu spousty lékařů do důchodu a mladí raději odejdou do zahraničí.